O nas

NASZ ZESPÓŁ

MACIEJ PIWOWARSKI
ADWOKAT

Adwokat Maciej Piwowarski

członek Izby Adwokackiej w Krakowie

Adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ. Stypendysta Wydziału Prawa Uniwersytetu w Messynie. Praktykował w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Rzymie. Ukończył aplikację adwokacką i z wynikiem pozytywnym złożył egzamin adwokacki.

Bogate doświadczenie zawodowe zdobył reprezentując klientów przed Sądami i organami na terenie całej Polski.

Świadczy usługi zarówno klientom indywidualnym jak i podmiotom gospodarczym w ramach bieżącej obsługi prawnej przedsiębiorstw. Broni klientów w sprawach karnych, karnych gospodarczych, skarbowych i wykonawczych. Reprezentuje pokrzywdzonych jako oskarżycieli posiłkowych. Dochodzi imieniem klientów roszczeń przed sądami m.in. w sprawach o zapłatę, dotyczących błędów medycznych, czy odszkodowań. Występuje również w sprawach lokalowych, gruntowych oraz spadkowych.

Obok tradycyjnej adwokatury „sądowej” skupia się na prawie gospodarczym, wsparciu dla biznesu, analizie i sporządzaniu umów handlowych. Udziela kompleksowych porad w związku z planowanymi przez klientów inwestycjami tj. np. nabycie nieruchomości (analiza stanu prawnego podmiotów, nieruchomości, projektów umów deweloperskich itp.) czy innych praw majątkowych.

Języki: angielski, włoski.

Specjalizacja:

Prawo cywilne

Umowy gospodarcze

Dochodzenie odszkodowań

Zdarzenia medyczne – błędy medyczne

Kredyty „pseudo – frankowe”

Ochrona danych osobowych w przedsiębiorstwie

Prawo karne i karno – skarbowe

Skontaktuj się z AdwokatemSkontaktuj się z Adwokatem

Adwokat Mateusz Dybus

członek Izby Adwokackiej w Krakowie

Adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ. Odbył staż w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w Alicante. Ukończył aplikację adwokacką, a następnie został wpisany na listę adwokatów Krakowskiej Izby Adwokackiej.

Posiada bogate doświadczenie sądowe i poza sądowe z zakresu kompleksowej obsługi spółek oraz w zakresie postępowania przed organami podatkowymi, które nabył współpracując z podmiotami polskimi oraz zagranicznymi, które inwestują na rynku polskim. Zapewnia wsparcie na etapie planowania inwestycji, przygotowania i analizy umów oraz późniejszych negocjacji z kontrahentami.

Świadczy usługi na rzecz właścicieli i zarządców nieruchomości w zakresie spraw lokalowych (sprawy czynszowe, wypowiedzenia).

Prowadzi również postępowania z zakresu prawa karnego, prawa karnego skarbowego i wykonawczego.

Specjalizuje się ponadto w prawie patentowym i autorskim, które są jego pasją.

Prywatnie pasjonat i trener tenisa ziemnego.

Języki: angielski, francuski.

Specjalizacja:

Prawo własności intelektualnej

Prawo spółek

Prawo gospodarcze

Prawo podatkowe

Prawo karne skarbowe

Prawo znaków towarowych

Skontaktuj się z AdwokatemSkontaktuj się z Adwokatem

Mateusz Dybus
Adwokat

Poszukujesz profesjonalnej pomocy prawnej?SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!